Scientific Name

Pachycereus pringlei (S. Watson) Britton & Rose

Common Names

Mexican Giant Cardon, Cardon, Elephant Cactus, False Saguaro Cactus

Synonyms

Cereus pringlei

Scientific Classification

Family: Cactaceae
Subfamily: Cactoideae
Tribe: Pachycereeae
Genus: Pachycereus

opis

Pachycereus pringlei jest najwyższym gatunkiem kaktusa na świecie, z maksymalną odnotowaną wysokością 19,2 M (63 stopy) i masywnym pniem o średnicy do 1 m (3,3 stopy). Nosi kilka wyprostowanych gałęzi, a w ogólnym wyglądzie przypomina spokrewnionego Saguaro. Kwiaty są duże, nocne, białe i pojawiają się wzdłuż żeber, w przeciwieństwie do tylko wierzchołków łodyg.

zdjęcie przez delange.org

twardość

strefy twardości USDA 9a do 11b: od 20 °F (-6.7 °C) do 50 °F (+10 °C).

jak uprawiać i pielęgnować

podobnie jak większość innych roślin, które mogą rosnąć do oszałamiających rozmiarów, Kaktusy Pachycereus rosną niezwykle powoli przez setki lat. Wymagają praktycznie zerowej pomocy po twojej stronie, pod warunkiem, że są hodowane w środowisku pustynnym.

te nadzwyczajne, niewymagające konserwacji rośliny mogą rosnąć nietknięte przez dziesięciolecia, więc naprawdę nie ma się o co martwić. Muszą otrzymać odpowiednie słońce i ciepło oraz uważać na kolce. Jeśli są uprawiane w pojemnikach, upewnij się, że są one przepełnione i że ich gleba nie jest zbyt wilgotna. Poza tym, te rośliny są tak proste i praktyczne, jak to tylko możliwe.

podobnie jak większość kaktusów i sukulentów, rośliny te rozmnażają się przez sadzonki. Oderwij gałąź i przesadzaj w dobrze osuszonej glebie. Upewnij się, że kaktus stoi w pustym pojemniku, aby jego końce leczyły się przed przesadzeniem; dzięki temu jego łodygi będą kształtowane w prawo, a kaktusy z wysuszonymi końcami łatwiej tworzą korzenie po posadzeniu. Zobacz więcej w jak uprawiać i dbać o Pachycereus.

pochodzenie

Pachycereus pringlei pochodzi z północno-zachodniego Meksyku w Baja California, Baja California Sur i Sonora.

linki

  • powrót do rodzaju Pachycereus
  • Sukulentopedia: Przeglądaj Sukulenty według nazwy naukowej, nazwy zwyczajowej, rodzaju, rodziny, strefy twardości USDA, pochodzenia lub kaktusów według rodzaju

Galeria Zdjęć

zdjęcie przez codycoyotee.com fotka via delange.org fotka via cactus-succulents.com

Zapisz się teraz i bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi wiadomościami i aktualizacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.