Scientific Name

Pachycereus pringlei (S. Watson) Britton & Rose

Common Names

Mexican Giant Cardon, Cardon, Elephant Cactus, False Saguaro Cactus

Synonyms

Cereus pringlei

Scientific Classification

Family: Cactaceae
Subfamily: Cactoideae
Tribe: Pachycereeae
Genus: Pachycereus

Beskrivelse

Pachycereus pringlei er den høyeste kaktusarten i verden, med en maksimal registrert høyde på 63 fot (19,2 m) og en stout stamme opp til 3,3 fot (1 m) i diameter. Den bærer flere oppreiste grener, og i det generelle utseendet ligner Den relaterte Saguaro. Blomstene er store, nattlige, hvite, og vises langs ribbeina i motsetning til bare apices av stilkene.

Bilde via delange.org

Hardførhet

USDA hardførhet soner 9a til 11b: fra 20 °F (-6.7 hryvnias C) til 50 hryvnias F (+10 Hryvnias C).

Hvordan Å Vokse Og Omsorg

Som de fleste andre planter som kan vokse til svimlende størrelse, pachycereus kaktus vokse usedvanlig sakte gjennom hundrevis av år. De krever nesten null hjelp på slutten, forutsatt at de er oppvokst i et ørkenmiljø.

disse usedvanlig, lite vedlikehold planter kan vokse urørt i flere tiår, så det er egentlig ikke mye du trenger å bekymre deg for. De må få tilstrekkelig sol og varme og være forsiktig rundt sine pigger. Hvis dyrket i beholdere, sørg for at de blir repotted og at deres jord ikke er for fuktig. Annet enn det, er disse plantene omtrent like enkle og hands-off som det blir.

som de fleste kaktus og sukkulenter, forplanter disse plantene med stiklinger. Skjær en gren og plante i godt drenert jord. Sørg for å stå kaktusen opp i en tom beholder for å la endene helbrede før du planter den; dette vil holde stilkene formet riktig, og kaktus med tørkede ender danner røtter lettere etter planting. Se mer på Hvordan Å Vokse Og Ta Vare På Pachycereus.

Opprinnelse

Pachycereus pringlei er innfødt til nordvestlige Mexico I Baja California, Baja California Sur Og Sonora.

Lenker

  • tilbake til slekten Pachycereus
  • Succulentopedia: Bla sukkulenter Etter Vitenskapelig Navn, Fellesnavn, Slekt, Familie, USDA Hardførhet Sone, Opprinnelse, ELLER kaktus Etter Slekt

Fotogalleri

Bilde via codycoyotee.com Bilde via delange.org Bilde via cactus-succulents.com

Abonner nå og vær oppdatert med våre siste nyheter og oppdateringer.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert.