Scientific Name

Pachycereus pringlei (S. Watson) Britton & Rose

Common Names

Mexican Giant Cardon, Cardon, Elephant Cactus, False Saguaro Cactus

Synonyms

Cereus pringlei

Scientific Classification

Family: Cactaceae
Subfamily: Cactoideae
Tribe: Pachycereeae
Genus: Pachycereus

leírás

a Pachycereus pringlei a legmagasabb kaktuszfaj a világon, maximális rögzített magassága 63 láb (19,2 m), vaskos törzse pedig legfeljebb 3,3 láb (1 m) átmérőjű. Több felálló ágat visel, általános megjelenésében hasonlít a rokon Saguaróra. A virágok nagyok, éjszakai, fehérek, a bordák mentén jelennek meg, szemben a szárak csúcsaival.

fotó keresztül delange.org

szívósság

USDA szívóssági zónák 9a – 11b: 20 db F (-6.7 (C) – tól 50 (F) – ig (+10 (C) – ig).

How to Grow and Care

mint a legtöbb más növény, amely megdöbbentő méretre nőhet, a Pachycereus Kaktuszok rendkívül lassan nőnek több száz év alatt. Gyakorlatilag nulla segítséget igényelnek a végén, feltéve, hogy sivatagi környezetben nevelkednek.

ezek a rendkívül alacsony karbantartási igényű növények évtizedekig érintetlenül nőhetnek, tehát valójában nem sok minden miatt kell aggódnia. Megfelelő napfényt és hőt kell kapniuk, és óvatosnak kell lenniük a tüskék körül. Ha konténerekben termesztik, győződjön meg arról, hogy újratelepítik őket, és hogy a talajuk nem túl nedves. Más, mint, hogy ezek a növények körülbelül olyan egyszerű és kéz-off, mint ez lesz.

mint a legtöbb kaktusz és pozsgás növény, ezek a növények dugványokkal terjednek. Vágjon le egy ágat és ültesse át jól lecsapolt talajba. Ügyeljen arra, hogy a kaktuszt egy üres tartályban állítsa fel, hogy a végei meggyógyuljanak, mielőtt újratelepítené; ez megtartja a szárát, és a szárított végű Kaktuszok könnyebben gyökeret képeznek az ültetés után. További információ a Pachycereus termesztéséről és gondozásáról.

eredet

a Pachycereus pringlei Mexikó északnyugati részén, Baja California, Baja California Sur és Sonora területén honos.

linkek

  • vissza a pachycereus nemzetséghez
  • Succulentopedia: keresse meg a pozsgás növényeket tudományos név, közönséges név, nemzetség, család, USDA keménységi zóna, eredet vagy kaktuszok szerint

Fotógaléria

fotó keresztül codycoyotee.com fotó keresztül delange.org fotó via cactus-succulents.com

iratkozzon fel most, és Legyen naprakész a legfrissebb hírekkel és frissítésekkel.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.