Scientific Name

Pachycereus pringlei (S. Watson) Britton & Rose

Common Names

Mexican Giant Cardon, Cardon, Elephant Cactus, False Saguaro Cactus

Synonyms

Cereus pringlei

Scientific Classification

Family: Cactaceae
Subfamily: Cactoideae
Tribe: Pachycereeae
Genus: Pachycereus

popis

Pachycereus pringlei je nejvyšší druh kaktusu na světě, s maximální zaznamenanou výškou 63 Stop (19,2 m) a silným kmenem až 3,3 stop (1 m) v průměru. Nese několik vztyčených větví a celkově vzhledově připomíná příbuzné Saguaro. Květy jsou velké, noční, bílé a objevují se podél žeber na rozdíl od pouze vrcholků stonků.

Foto přes delange.org

otužilost

USDA otužilost zóny 9a až 11b: od 20 °F (-6.7 °C) až 50 °F (+10 °C).

jak pěstovat a pečovat

stejně jako většina ostatních rostlin, které mohou růst do ohromující velikosti, Kaktusy Pachycereus rostou mimořádně pomalu po stovky let. Vyžadují prakticky nulovou pomoc na vašem konci, za předpokladu, že jsou vychováváni v pouštním prostředí.

tyto mimořádně nenáročné rostliny mohou růst nedotčené po celá desetiletí, takže se opravdu nemusíte bát. Musí dostat dostatečné slunce a teplo a být opatrní kolem svých trnů. Pokud jsou pěstovány v nádobách, ujistěte se, že jsou přesazovány a že jejich půda není příliš vlhká. Jiné, než je, tyto rostliny jsou asi tak jednoduché a hands-off, jak to dostane.

stejně jako většina kaktusů a sukulentů se tyto rostliny množí řízky. Odřízněte větev a přesaďte ji do dobře odvodněné půdy. Ujistěte se, že stojíte kaktus v prázdné nádobě, aby se jeho konce zahojily, než jej znovu vysadíte; to udrží jeho stonky ve tvaru vpravo a kaktusy se sušenými konci tvoří kořeny snadněji po výsadbě. Více informací o tom, jak růst a péče o Pachycereus.

původ

Pachycereus pringlei je původem ze severozápadního Mexika v Baja California, Baja California Sur a Sonora.

odkazy

  • zpět na rod Pachycereus
  • Succulentopedia: Procházet sukulenty podle vědeckého názvu, obecného jména, rodu, rodiny, USDA otužilost zóny, původu nebo kaktusů podle rodu

Fotogalerie

fotografie přes codycoyotee.com fotografie přes delange.org fotografie přes cactus-succulents.com

přihlaste se k odběru a buďte informováni o našich nejnovějších zprávách a aktualizacích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.