od Jim Utter
zveřejněno ve středu 6. ledna 2021

Kyle Larson ztratil svého nového pozorovatele Chrise Moneze v Hendrick Motorsports jen několik dní poté, co byl oznámen kvůli kontroverzním příspěvkům na sociálních médiích.

Larson se připravuje na svůj návrat do série NASCAR Cup letos poté, co byl vyhozen Chip Ganassi Racing a pozastaven NASCAR loni v dubnu za použití rasové nadávky během virtuální závodní akce v covid-19 vynucené pauze do sezóny.

vítěz závodu NASCAR Cup vynechal zbytek sezóny 2020, protože jeho sponzoři s ním upustili od smluv, zatímco Veterán Matt Kenseth ho nahradil v autě # 42 v Ganassi.

po veřejné omluvě a po dokončení tréninku citlivosti a rozmanitosti během jeho pozastavení byl Larson podepsán Hendrick Motorsports pro jeho návrat NASCAR.

Larson převezme tým, který dříve řídil Alex Bowman, ale bude přejmenován na #5, přičemž Cliff Daniels bude sloužit jako šéf Larsonovy posádky.

na začátku tohoto měsíce Monez oznámil, že bude v roce 2021 hledat 28letého.

ale po zjevném rozruchu nad některými monezovými příspěvky na sociálních médiích, mluvčí Hendrick Motorsports v úterý večer potvrdil Autosportu, že Monez již není s týmem.

během několika dní od jeho najímání jako pozorovatele byla pozornost rychle upozorněna na účet sociálních médií Monez, který zdůraznil několik jeho tweetů, včetně jednoho propagujícího hashtag konspirační teorie QAnon, která se zaměřila na prezidenta Spojených států Donalda Trumpa bojujícího v tajné válce proti elitním pedofilům uctívajícím Satana.

Monez nebyl sankcionován NASCAR, zatímco Hendrick Motorsports se očekává, že oznámí nový spotter pro Larson později.

ve 223 pohárových startech má Larson šest vítězství, 56 nejlepších pět a 101 nejlepších 10. Během svého pozastavení z NASCAR vyhrál 42 závody v 83 startů na otevřených kolech.

„Kyle je nepochybně jedním z nejtalentovanějších závodních řidičů na světě,“ řekl Rick Hendrick, majitel Hendrick Motorsports, po Larsonově podpisu loni v říjnu.

„mám plnou důvěru, že chápe naše očekávání a bude obrovským velvyslancem pro náš tým, naše partnery a NASCAR.“